"Szerzetesek szekere" c. kiállítás
A Magyar Ferences Könyvtár és Levéltár, a Jézus Társasága Magyarországi Rendtartomány Könyvtára és Levéltára és a Piarista Rend Magyar Tartománya Központi Könyvtára és Levéltára szeretettel meghívják a 2014. évi budapesti szerzetesi gyűjteményi napra szeptember 17-én, szerdán 15 órától a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola (1015 Budapest, Piarista köz 1.) dísztermébe, az alábbi programmal:

Szerzetesek szekere (konferencia)

• 15:00 Egy jász ferences kalandozásai Európában és a Szentföldön / Varga Kamill OFM

• 15:20 Egy ciszterci szerzetes magyarországi utazása 1712-ben / Forgó András (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

• 15:40 Magyar piaristák utazásai a 18. századi Itáliában / Koltai András (Piarista Rend Magyar Tartománya Központi Levéltára)

• 16:00 szünet

• 16:20 Bőle Kornél, az utazó dominikánus / Zágorhidi Czigány Balázs (Domonkos Rendtörténeti Gyűjtemény, Vasvár)

• 16:40 Az Arlberg-expressz hálókocsija. A magyar jezsuiták külföldre szökése (1948–1956) / Mihalik Béla (Jézus Társasága Magyarországi Rendtartomány Levéltára)

• 17:00 A szerzetesi gyűjtemények 2013/2014. évi kiadványainak bemutatása

• 17:30 Vezetett séta a budapesti piarista épületben (könyvtár, kápolna)

Képes utazás szerzetesekkel: vándorkiállítás a magyarországi szerzetesi gyűjtemények grafikai és fotográfiai anyagából.