Misszionárius bennszülött gyerekekkel

A Néprajzi Múzeum Fényképek a katolikus misszionáriusok című gyűjteményéből kiállítás nyílik május 4-én a Párbeszéd Házában.  A kiállítást megnyitja: Dr. Kemecsi Lajos a Néprajzi Múzeum főigazgatója. A kiállításon válogatás tekinthető majd meg a Jezsuita Levéltárból a magyar jezsuiták afrikai és távol-keleti misszióinak dokumentumaiból is.

Néprajzi misszió, plakát

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Néprajzi Múzeum Néprajzi Misszió (1896) - Fényképek a katolikus misszionáriusok gyűjteményéből című kiállítására, amely a Párbeszéd Háza és a Jezsuita Levéltár és Rendtörténeti Könyvtár szervezésében kerül megrendezésre a Párbeszéd Háza dísztermében.

Megnyitó: 2016. május 4., 17.00 Helyszín: Párbeszéd Háza (1085 Budapest, Horánszky utca 20.)

A vendégeket fogadja: Sajgó Szabolcs SJ A kiállítást megnyitja: Dr. Kemecsi Lajos a Néprajzi Múzeum főigazgatója A kiállítást bemutatja: Dr. Fogarasi Klára fotótörténész A missziós munkájáról beszél: Mustó Péter SJ A kiállítás június 8-ig látogatható hétköznaponként 15 és 18 óra között.

A kiállítással kapcsolatos további információk ITT érhetőek el.