Boldog új évet 2021!

A Jezsuita Levéltár és Rendtörténeti Könyvtár minden kedves kutatójának, látogatójának és barátjának eredményekben gazdag, boldog új esztendőt kívánunk!

A Háromkirályok imádása, 1619 (Prado, Madrid)
Diego Velázquez: A Háromkirályok imádása, 1619 (Prado, Madrid) - A festmény a 18. században a sevillai jezsuiták tulajdonában volt.

2021-ben ünnepeljük a levéltár újraalapításának 30. évfordulóját, valamint májusban megkezdődik a Szent Ignác megtérésének 500. évfordulójára hirdetett jubileumi év. Igyekszünk ezért idén különösen is megfelelni az intézmény és az egész magyar jezsuita rendtartomány céljainak, ez által pedig segédkezni minél több és értékesebb történeti, tudományos eredmény elérésében.

A vírushelyzet miatti korlátozások érvényben tartása mellett - és továbbra is előzetes bejelentkezés után - január 10-től várunk szeretettel minden érdeklődőt a levéltári és könyvtári anyagunk tanulmányozására.

2021. január 6-án, Vízkereszt napján

Siptár Dániel igazgató

valamint az intézmény munkatársai: Szabó Zsófia, Szokol Réka, Boda Attila és Kaffka Péter